Prawo rodzinne dotyka wielu prywatnych sfer życia każdego człowieka – dlatego też obszar ten wymaga od adwokata nie tylko bogatej wiedzy i doświadczenia, ale także taktu i wyczucia. Działania specjalisty pomagają uniknąć przykrych niespodzianek w przyszłości i wspomóc małżonków w osiągnięciu najlepszego rozwiązania.

Choć rozwody w Polsce stały się rzeczą powszechną, decyzja o rozstaniu nigdy nie jest łatwa. Wieloletnie wspólne życie oraz związane z nim emocje i wspomnienia utrudniają chłodne spojrzenie na sytuację i podjęcie właściwych decyzji. Osoby decydujące się na zakończenie małżeństwa przez rozwód lub na separację nie zawsze są w stanie dostrzec konsekwencje podejmowanych przez siebie działań.

Dobry adwokat rozwodowy powinien umieć doradzić podjęcie właściwej decyzji oraz skutecznie i szybko poprowadzić postępowanie w sprawie o rozwód.

Współpracę z Panem Mecenasem Jerzym Chojką oraz pracownikami Kancelarii oceniam jako wzorową. Doskonały kontakt i zaangażowanie w sprawę dawały mi poczucie zaopiekowania na każdym etapie. Pana Mecenasa cechuje wysoka kultura osobista, posiada ogromną wiedzę i doświadczenie, umiejętnie przewiduje i kontroluje przebieg wydarzeń. Swoim spokojem i opanowaniem bardzo pozytywnie wpływa na samopoczucie Klienta, a jednocześnie przy pełnej empatii stanowczo dba o jego interes. Przemyślane i wyczerpująco przygotowane dokumenty pozwoliły skrócić sprawę do minimum. Serdecznie polecam.

Ewa Jaworska
Opinia Google | Zobacz wiecej

Odwiedź nasze serwisy

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.
  Rozwody Wrocław

  Dlaczego warto skorzystać z pomocy prawnika w sprawie rozwodowej?

  We Wrocławiu codziennie, tak samo jak w innych miastach Polski, odbywa się kilkanaście spraw o rozwód. Warto w tej trudnej sytuacji życiowej skorzystać z pomocy adwokata od spraw rozwodowych, których obecnie we Wrocławiu nie brakuje. Rozwód nie musi być nieprzyjemnym doświadczeniem – może odbyć się szybko i z klasą. Przed skontaktowaniem się z prawnikiem rodzinnym warto przemyśleć swoje oczekiwania co do sprawy rozwodowej, jeśli ma ona potoczyć się szybko i sprawnie.

  Dlaczego warto wybrać właśnie nas? – adwokat rozwodowy z Wrocławia.

  Od 2011 zajmujemy się problematyką rozwodów, władzy rodzicielskiej, alimentów i podziału majątku wspólnego po rozwodzie. Na kanwie tych doświadczeń we współpracy z psychologiem-seksuologiem klinicznym powstały serwisy poświęcone tematyce rozwodu i wszystkich kwestii z nim związanych, które możecie Państwo odwiedzić pod adresami:

  Na tle innych adwokatów od rozwodów we Wrocławiu wyróżnia nas komplementarność działań. Współpracujemy z terapeutami par, psychologiem dla dorosłych i psychologiem dziecięcym oraz detektywem, który pomoże Ci zebrać materiał dowodowy do sprawy sądowej. Wszystko to dla Twojego komfortu w jednym miejscu we Wrocławiu.

  Zaufało nam już wielu zadowolonych Klientów! Jeśli potrzebny Ci jest prawnik rozwodowy we Wrocławiu zadzwoń do nas!

  Rozwód – czyli co warto wiedzieć przed wszczęciem sprawy o rozwód?

  Zapraszamy do odwiedzenia serwisów poświęconych tematyce rozwodowej www.rozwodznim.pl i www.rozwodznia.pl, na których znajdą Państwo odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania. Strona w sposób inteligentny poprowadzi Państwa przez poszczególne etapy procesu rozwodowego, w zależności od aktualnego stanu sprawy. Uzyskacie Państwo informację, na co należy zwrócić uwagę przygotowując pozew o rozwód, dowiecie się jakie są alternatywne metody zażegnania kryzysu w związku, jak może Państwu pomóc adwokat rozwodowy oraz jak wygląda sam proces sądowy.

  Rozwód z orzekaniem o winie czy bez?

  To jedno z kluczowych pytań każdego, kto decyduje się na rozwód. Decyzja o tym, w jaki sposób się rozwieść – oprócz zaspokojenia wewnętrznego poczucia sprawiedliwości – niesie za sobą ważne skutki w sferze materialnej.

  Zapytaj swojego adwokata, czy w Twojej sytuacji warto walczyć o rozwód z winy drugiego małżonka i jakie masz szanse na wygranie tego procesu. Dzięki temu podejmiesz przemyślną decyzję – przemyślany rozwód, Wrocław.

  Co warto przygotować do sprawy o rozwód?

  Jeśli szykujesz się do rozwodu lub na pierwsze spotkanie z adwokatem w sprawie rozwodowej, warto przygotować podstawowe dokumenty. Dzięki nim sąd będzie mógł zorientować się w sytuacji faktycznej, a Twój prawnik lepiej Ci doradzi.

  Podstawowe dokumenty do rozwodu to odpis skrócony aktu małżeństwa i odpisu skrócone małoletnich wspólnych dzieci. Dokumenty te uzyskasz w Urzędzie Stanu Cywilnego za opłatą. Warto też przygotować opis przebiegu małżeństwa, najlepiej w formie pisemnej lub elektronicznej.

  Dodatkowo sąd będzie wymagał złożenia zaświadczenia o zarobkach za okres ostatnich 6 miesięcy lub zaświadczenia osiągniętych dochodach. Przygotuje je wcześniej, aby mieć komplet dokumentów.

  Rozwody Wrocław

  Przygotuj się do spotkania z adwokatem rozwodowym.

  W razie podjęcia decyzji o skorzystaniu z fachowej pomocy i porady, warto przygotować się do takiego spotkania. Zastanów się, jakie kwestie są dla Ciebie istotne i czego chcesz dowiedzieć się na spotkaniu. Warto przygotować sobie listę najważniejszych zagadnień i pytań. Wykwalifikowany prawnik od rozwodów udzieli odpowiedzi na wszelkie pytania, w szczególności takie jak:

  • jak napisać pozew o rozwód?
  • kiedy można domagać się rozwodu z orzekaniem o winie?
  • czy warto wnieść pozew o rozwód bez orzekania o winie?
  • czy w sprawie o rozwód można zgłaszać żądanie podziału majątku?
  • jak przygotować się do wizyty u adwokata w sprawie rozwodowej?
  • czy ojcu przysługuje takie samo prawo do sprawowania opieki nad dziećmi jak matce?
  • kwestie orzekania o winie i wpływu takiego wyroku na podział majątku,
  • jakie są zasady ustalania wysokości alimentów dla dziecka?
  • czy jest możliwe cofnięcie pozwu o rozwód?
  • jak przygotować się do rozwodu?
  • jakie są etapy sprawy rozwodowej?
  • kiedy można ubiegać się o zwolnienie od kosztów?
  • o czym orzeka sąd wydając wyrok w sprawie o rozwód?

  Rozwód Wrocław – co możemy dla Ciebie zrobić w sprawie o rozwód?

  Ponieważ wiele aspektów sprawy o rozwód może być niejasnych lub niezrozumiałych, proponujemy powierzyć je profesjonalistom od spraw rozwodowych, którzy:

  • przygotują i wniosą w Państwa imieniu pozew o rozwód,
  • określą jakie alimenty na dzieci lub małżonka są słuszne lub pomogą je obliczyć,
  • opowiedzą jak wygląda sprawa rozwodowa i przygotują Państwa do jej przebiegu,
  • wyjaśnią co to jest separacja i czym różni się od rozwodu,
  • wyjaśnią jaką rolę pełni adwokat od rozwodów w sprawie oraz co trzeba przygotować do sprawy o rozwód,
  • podadzą wysokość opłaty sądowej od pozwu o rozwód i wniosków o zabezpieczenie lub na życzenie uiszczą te opłaty w Państwa imieniu,
  • wyjaśnią zasady ponoszenia kosztów postępowania w sprawach o rozwód.

  Opieka nad dziećmi po rozwodzie.

  Rozwód nigdy nie jest łatwym doświadczeniem, zwłaszcza w przypadku, kiedy z małżeństwa pochodzą nieletnie dzieci. Rozstanie w tej sytuacji wiąże się bowiem z koniecznością uregulowania spraw dotyczących potomstwa, w szczególności władzy rodzicielskiej, alim…   Czytaj więcej

  Doświadczony prawnik od rozwodów zakończy całe postępowanie szybciej niż myślisz

  Sąd przed wydaniem wyroku o zakończeniu małżeństwa sprawdza przede wszystkim to, czy pomiędzy małżonkami doszło do całkowitego i trwałego zerwania więzi duchowej, fizycznej oraz gospodarczej. Bez tego nie jest możliwe orzeczenie rozwodu. Dla każdej pary sprawy rozwodowe wiążą się z szeregiem negatywnych emocji, dlatego właśnie dobry adwokat jest tutaj niezbędny. To właśnie on poza znajomością przepisów pozwoli Ci zachować trzeźwy umysł i podjąć odpowiednie działania. Musisz mieć świadomość, że podczas rozwodów sąd bierze również pod uwagę dobro niepełnoletnich dzieci oraz ocenie poddaje to, czy decyzja o zakończeniu związku małżeńskiego jest zgodna z zasadami życia społecznego. Ze względu na tak dużą ilość czynników jakie wpływają na ostateczna decyzję sprawy rozwodowe mogą trwać nawet kilka lat.

  Rozwód z orzekaniem winy, czy bez, czyli jak zakończyć sprawy rozwodowe

  Polskie prawo rodzinne pozwala na przeprowadzenie rozwodu na dwa sposoby. Pierwszy, dłuższy to rozwód z orzeczeniem o winie. Niezbędne jest tutaj zebranie odpowiednich dowodów wskazujących na winę małżonka. Drugi sposób, znacznie szybszy to rozwód bez orzeczenia o winie, ale możliwy tylko wtedy, kiedy małżonkowie są w stanie dojść do porozumienia. Oczywiście nawet po podjęciu decyzji o polubownym zakończeniu związku, partner do momentu wydania wyroku przez sąd ma prawo zmienić zdanie. Prawnik od rozwodów świadczący kompleksową pomoc z zakresu prawa rodzinnego przygotuje się również na taką ewentualność. Przybranie właściwej linii prowadzenia sprawy i wczesne gromadzenie niezbędnych dowodów sprawi, że Twój małżonek nie zaskoczy Cię nagłą zmianą decyzji.

  Adwokat od rozwodów to klucz do wygranej dla wszystkich mieszkańców z miasta Wrocław

  Zakończenie związku małżeńskiego ze swoim małżonkiem nie należy do najłatwiejszych decyzji. W takiej sytuacji warto rozważyć pomoc adwokata do rozwodów! Wszystkie sprawy rozwodowe wymagają odpowiedniego przygotowania, co znacząco przyśpiesza całe postępowanie sądowe. Doświadczony adwokat zajmie się tym wraz z Tobą. Adwokat rozwodowy Jerzy Chojka świadczy kompleksową pomoc prawną dla wszystkich klientów mieszkających w mieście Wrocław i okolicach. Ze względu na delikatność oraz traumatyczny charakter całej sprawy dobry prawnik przeprowadzający rozwody powinien również wykazywać się wysokim stopniem empatii oraz zrozumieniem. Tutaj kluczem do sukcesu jest indywidualne podejście do każdego klienta.