Być może taka polaryzacja stanowisk wynika z nieznajomości przepisów. Inne bowiem są przesłanki ustalania alimentów dla dzieci, a inne dla rozwiedzionych małżonków. W Polsce co do zasady przyjęto ocene kryteria ustalania wysokości alimentów, co dodatkowo komplikuje sprawę. W niektórych systemach prawnych w Europie alimenty ustala się jako procent kwoty dochodu osoby zobowiązanej do alimentacji. 

W praktyce sytuacja w polskich sądach wygląda tak, że osoby dochodzące alimentów w różnoraki sposób starają się mnożyć swoje rzekomo usprawiedliwione wydatki, natomiast pozwani muszą wykazywać, że potrzeby uprawnionych do alimentów są niższe albo że część swego obowiązku alimentacyjnego wypełniają w sposób niematerialny, poprzez osobiste starania.

Jesteśmy bardzo skuteczni w uzyskiwaniu alimentów dla osób małoletnich, jak i dorosłych nie tylko na terenie Wrocławia. W ostatnich latach prowadzimy sprawy o alimenty na terenie całego Dolnego Śląska i nie tylko. Niezależnie od tego czy jesteś powodem czy pozwanym, możesz liczyć na pomoc doświadczonego adwokata w sprawach alimentacyjnych. 

Podchodzimy rzetelnie do każdej sprawy, potrafimy wyliczyć kwotę alimentów adekwatną do danych okoliczności i dlatego jesteśmy tak skuteczni i efektywni. Pracę z Klientem zawsze zaczynamy od precyzyjnego ustalenia kosztów oraz przygotowania dowodów. Wiemy, jak argumentować wydatki i koszty, na które nie ma pokrycia w dokumentach. Znamy procedury sądowe, dzięki czemu prowadzimy sprawy o alimenty we Wrocławiu możliwie szybko i profesjonalnie. Prowadziliśmy sprawy o przyznanie alimentów oraz sprawy o uchylenie obowiązku alimentacyjnego. Nie obce są nam także postępowania o podwyższenie lub obniżenie alimentów. Możesz liczyć na naszą pomoc nie tylko we Wrocławiu, ponieważ reprezentujemy Klientów w całym kraju. Dlatego też warto zwrócić się do nas w każdej sprawie związanej z alimentami. 

Dziękuję za profesjonalne wsparcie podczas trwania mojej sprawy o alimenty. Sąd ogłosił korzystny dla mnie wyrok. Pozdrawiam.

Inga Lewandowska

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.    Warning: Undefined array key 0 in /www/jerzychojka_www/www/staging.adwokatchojka.pl/wp-content/themes/kancelaria/blocks/recent-posts.php on line 5

    Warning: Attempt to read property „term_id” on null in /www/jerzychojka_www/www/staging.adwokatchojka.pl/wp-content/themes/kancelaria/blocks/recent-posts.php on line 5