Problem nieterminowych płatności dotyczy coraz większej liczby przedsiębiorców i nie tylko. Zatory płatnicze utrudniają realizowanie zaplanowanych inwestycji, uniemożliwiają racjonalne gospodarowanie zasobami przedsiębiorstwa oraz mogą powodować nawarstwiające się opóźnienia w realizacji płatności, negatywnie oddziałujące na wizerunek rzetelnego kontrahenta. Wiele przedsiębiorstw jest bezsilnych przy próbach odzyskiwania należności. Wybór dobrej strategii działania oraz umiejętne zastosowanie środków dopuszczonych przez prawo często potrafi przynieść zaskakujące efekty. Dobry adwokat powinien doradzić podjęcie skutecznych rozwiązań i doprowadzić do szybkiego odzyskania należności.

Bardzo dobrze doradzają w bieżącej działalności, a zwłaszcza w odzyskiwaniu należności…

Firma Budowlana
Opinia Google | Zobacz wiecej

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.


  Skuteczne dochodzenie należności Wrocław – jak to zrobić?

  Skuteczność dochodzenia należności z naszego doświadczenia wynika z podjęcia szybkich i zdecydowanych działań w tym kierunku, zwłaszcza jeśli dłużnik do tej pory terminowo regulował swoje zobowiązania. W przypadku nieuregulowania zobowiązania warto od razu podjąć kroki, które pomogą ustalić z czego wynika opóźnienie, a jeśli jest ono spowodowane problemami finansowymi nie warto zwlekać. Inny wierzyciele, którzy szybciej podejmą decyzję o skierowaniu sprawy do windykacji mają większe szanse na wyegzekwowanie swoich pieniędzy. Należy zawsze pamiętać o terminach przedawnienia. Jeśli nie wiesz, w jakim terminie przedawnią się Twoje należności skontaktuj się z nami.

  Warto też rozważyć zlecenie sprawy firmie profesjonalnie zajmującej się windykacją. Wezwanie do zapłaty może wysłać każdy, ale problemy pojawiają się, kiedy jest już wiadomo, że sprawę trzeba skierować do sądu. Wtedy warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Takiej pomocy udzieli kancelaria adwokacka specjalizująca się w windykacji należności. 

  Co zrobić w sytuacji, kiedy windykacja jest nieskuteczna?

  W niektórych sytuacjach odzyskanie długu nie będzie możliwe. Będzie tak wtedy, kiedy dłużnik nie będzie posiadał majątku ani dochodów. W takich wypadkach nie pomoże najlepszy adwokat od dochodzenia należności ani renomowana firma windykacyjna. W takich przypadkach można próbować cyklicznie wznawiać egzekucję komorniczą w określonych odstępach czasu (najlepiej trzyletnich z uwagi na termin przedawnienia odsetek). Jeśli istnieje uzasadnione przypuszczenie, że dłużnik ukrywa majątek, można rozważyć wynajęcie dobrej firmy detektywistycznej. Kancelaria współpracuje z agencją detektywistyczną świadczącą takie usługi. 

  Jeśli poszukujesz indywidualnych rozwiązań dla swojej firmy, skontaktuj się z nami.

  Firma windykacyjna czy kancelarie odzyskujące należności – kogo wybrać? 

  Zasadnicza różnica pomiędzy firmą windykacyjną i kancelarią dochodzącą należności polega na sposobie działania. Firmy windykacyjne w dużej mierze opierają swoje działania na telefonicznych próbach nakłonienia dłużnika do zapłaty oraz listownych wezwaniach do zapłaty. Ich działania często trwają miesiącami.

  Polityka naszej kancelarii w tym zakresie jest zupełnie inna, a nasze działania zmierzają do natychmiastowego odzyskania długu. Zaraz po przyjęciu sprawy kierujemy do dłużnika wezwanie do natychmiastowej zapłaty. W przypadku braku zapłaty oraz braku reakcji na wezwanie bezzwłocznie uruchamiamy procedurę sądową. Jeśli dłużnik po odebraniu wezwania nawiązuje kontakt z Klientem bądź kancelarią i proponuje polubowne rozwiązanie sprawy, natychmiast przygotowujemy pisemne porozumienie, które formalizuje warunki spłaty długu. W razie nie dotrzymania tych warunków sprawa trafia do sądu.

  Windykacja należności Wrocław – dlaczego my?

  Kancelaria adwokacka Chojka Adwokaci szybko i skutecznie odzyskuje zaległe płatności. Zajmujemy się obsługą postępowania windykacyjnego od strony prawnej, reprezentujemy przedsiębiorcę przed sądami, a także wykorzystujemy wszystkie legalne możliwości odzyskania długu. Możemy pochwalić się wysoką skutecznością prowadzonych działań. Naszym klientom służymy również doradztwem, jak uniknąć podobnych sytuacji w przyszłości. Nie stronimy od spraw trudnych i skomplikowanych. Adwokat Jerzy Chojka swoją karierę zawodową rozpoczynał w renomowanych firmach windykacyjnych we Wrocławiu. Tematyką odzyskiwania należności zajmuje się od 2005 roku. Kilkanaście lat doświadczenia w odzyskiwaniu długów daje Państwu szansę na realne odzyskanie niezapłaconych należności.

  Odzyskiwanie należności – nasza procedura postępowania w sprawach windykacyjnych.

  Prowadzone przez nas postępowanie windykacyjne obejmuje trzy etapy. Kancelaria adwokacka rozpoczyna działania próbując wezwaniem do zapłaty i w razie potrzeby na drodze negocjacji nakłonić dłużnika do uregulowania płatności. W sytuacjach, gdy nie przyniesie to rezultatu kierujemy sprawę do sądu, a po otrzymaniu wyroku lub nakazu zapłaty sprawę przekazujemy ją do komornika. Na bieżąco monitorujemy przebieg windykacji. Współpracujemy z wieloma kancelariami komorniczymi w całym kraju. Głównym terenem naszego działania jest Wrocław. Podejmujemy się także windykacji w całej Polsce oraz poza jej granicami.

  Zakres usług kancelarii w zakresie windykacji należności:

  • udzielamy porad prawnych i konsultacji, w tym także doradzamy jak zabezpieczyć się przed sytuacjami problematycznymi
  • konsultujemy dopuszczalność dochodzenia należności i terminy przedawnienia
  • prowadzimy sprawy windykacyjne na każdym etapie postępowania
  • przygotowujemy wezwania do zapłaty należności
  • prowadzimy w imieniu klientów negocjacje w zakresie spłaty należności
  • przygotowujemy porozumienia i ugody regulujące warunki spłaty należności
  • prowadzimy spory sądowe o zapłatę
  • prowadzimy postępowania egzekucyjne na terenie całej Polski i poza granicami kraju

  Jeśli posiadacie Państwo nie zapłacone należności, a dłużnik zwodzi Was obietnicami zapłaty, które nigdy się nie spełniają, skontaktujcie się z nami pod numerem 71 759 13 58. Po konsultacji doradzimy najskuteczniejsze rozwiązania zmierzające do odzyskania długu, a w razie potrzeby poprowadzimy całą procedurę.