Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

O mnie

Jerzy Chojka

Adwokat Jerzy Chojka, założyciel kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu złożył egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów. Doświadczenie prawnicze zdobywał w największych kancelariach adwokackich o różnych specjalizacjach we WrocławiuPoznaniu.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, prowadzeniu sporów sądowych i obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności z branży reklamowej i public relations.

W czasie odbywania aplikacji adwokackiej przez 2 lata pracował w dziale obsługi przedsiębiorców jednej z wiodących kancelarii w Poznaniu, gdzie jako członek zespołu prowadził bieżące sprawy spółek prawa handlowego o zasięgu ogólnopolskim. Doradzał przy różnego rodzaju transakcjach handlowych, przygotowywał projekty kontraktów, prowadził spory sądowe związane z realizacją obowiązków umownych oraz nadzorował proces windykacji należności w Polsce i poza jej granicami. W tym okresie również udzielał bezpłatnych porad prawnych w siedzibie poznańskiego Zakonu Maltańskiego.

Przez ostatnie półtora roku odbywania aplikacji adwokackiej zdobywał doświadczenie w sprawach karnych, rodzinnych i związanych z prawem spółdzielczym, reprezentując klientów niejednokrotnie w medialnych procesach sądowych.

Po wpisaniu na listę adwokatów w 2011 roku otworzył własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu, która świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom i osobom fizycznym. W latach 2011-2012 udzielał porad prawnych przy biurze poselskim posła Leszka Aleksandrzaka w Kaliszu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Kaliszu.

Kilka lat aktywnej działalności zawodowej zaowocowało podjęciem współpracy z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami skupiającymi przedsiębiorców, a także z wieloma kancelariami adwokackimi, notarialnymi i komorniczymi na terenie całego kraju. Tak szeroka siatka współpracujących podmiotów już wielokrotnie przyczyniła się do pozytywnego zakończenia spraw windykacyjnych.

W 2014 roku wraz z psychologiem i seksuologiem z Wrocławia Agatą Ruchel zainicjował projekt kompleksowej pomocy związanej ze sprawami rozwodowymi, który zwieńczyło powstanie portali internetowych www.rozwodznim.pl i www.rozwodznia.pl Głównym motywem powstania tego projektu była chęć świadczenia pomocy prawnej w sprawach rozwodowych w pełnym zakresie, przy uwzględnieniu wszystkich potrzeb klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa współpracy.

Adwokat Jerzy Chojka od dwóch lat interesuje się tematyką przestępstw popełnianych na tle seksualnym, pogłębiając systematycznie swą wiedzę dotyczącą opiniowania w procesie karnym przez biegłych psychiatrów, psychologów i seksuologów. Jest pomysłodawcą i twórcą serwisu www.przestepstwaseksulane.pl zawierającego podstawowe informacje związane z postępowaniem karnym dotyczącym przestępstw seksualnych zarówno dla pokrzywdzonych jak i podejrzanych.

Prowadził setki sporów sądowych o zapłatę, w znakomitej większości zakończonych sukcesem. Z powodzeniem prowadzi obsługę firm w branży produkcyjnej, reklamowej i public relations i reprezentuje klientów w postępowaniu sądowym. Bliska jest mu tematyka zwalczania nieuczciwej konkurencji w obrocie gospodarczym. Nadto przygotowuje i opiniuje umowy oraz wdraża rozwiązania podnoszące efektywność pracy i egzekucję należności. Oprócz działalności zawodowej związanej z obraną specjalizacją, organizuje szkolenia dla przedsiębiorców związane z problematyką bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym.

W ramach obsługi osób fizycznych prowadził liczne sprawy rozwodowe oraz związane z podziałem majątku wspólnego, sprawy o prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu czy też związane z posiadaniem środków odurzających.

Ponadto, podobnie jak inni adwokaci z Wrocławia, angażuje się̨ w działalność pro publico bono i aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach naukowych. Posługuje się językiem angielskim.

W wolnym czasie jeździ na snowboardzie, żegluje i wędkuje. Pasjonują go także podróże, historia współczesna oraz literatura związana z rozwojem osobistym.

 

 

 

Szybki kontakt

Kancelaria Adwokacka Chojka
Ikona domu   ul. Świebodzka 2A lok. 1, 50-046 Wrocław
Ikona telefonu stacjonarnego   71 759 13 58
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   kancelaria@adwokatchojka.pl