Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Prawo budowlane i obsługa prawna inwestycji

Prawo budowlane nakłada na uczestników procesu budowlanego szereg obowiązków. Proces ten to nie tylko ogromna ilość prac do wykonania w terenie, ale również konieczność prawidłowego uregulowania stanu prawnego inwestycji. Problemy z uzyskaniem pozwolenia na budowę, błędne decyzje administracyjne, problemy z sąsiadami czy też z wykonawcą robót budowlanych bardzo często opóźniają ukończenie inwestycji w planowanym terminie. Wsparcie dobrego adwokata, znającego przepisy prawa budowlanego oraz przepisy procedury administracyjnej, pozwala dopilnować niezbędnych formalności oraz dopełnić wszelkich obowiązków związanych z projektowaniem, wykonaniem i oddaniem nieruchomości do użytku. Fachowe doradztwo daje możliwość wyboru najkorzystniejszych rozwiązań prawnych, gwarantując ochronę interesów inwestora.

 

Prawo budowlane to jedna z czterech specjalizacji kancelarii. Nasi prawnicy oferują wsparcie dla deweloperów i prywatnych inwestorów w zakresie prawa budowlanego oraz obsługi transakcji z nim związanych, a w szczególności:

  • przygotowanie projektów umów o roboty budowlane,
  • pomoc w  uzyskaniu wymaganych koncesji i pozwoleń organów administracji państwowej, związanych z procesem budowlanym,
  • pomoc prawną w czynnościach dotyczących ustalenia warunków zabudowy, otrzymania pozwolenia na budowę, zagadnień dotyczących planowania i zagospodarowania przestrzennego.
  • reprezentację przed instytucjami państwowymi i samorządowymi, zapewniająca szybkie i bezproblemowe przeprowadzenie przez procedury administracyjne,
  • prowadzenie negocjacji, mediacji i postepowania sądowego, związanych z realizacją robót budowlanych,
  • obsługę prawną inwestycji budowlanych.

 

Sprawdź inne usługi prawne:

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   sekretariat(at)adwokatchojka.pl