Opublikowano:

Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym”, która odbędzie się w dniu 15 października 2015 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W konferencji wezmą udział najważniejsi przedstawiciele nauki procesu karnego, jak również przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, m.in. prof. dr hab. Cezary Kulesza (UwB), dr hab. Jarosław Zagrodnik (UŚ) czy prok. Janusz Śliwa (Prokuratura Apelacyjna w Krakowie). Honorowym gościem i głównym prelegentem będzie prof. Thomas Weigend (Uniwersytet w Kolonii), czołowy przedstawiciel niemieckiej nauki prawa i procesu karnego.

Uczestnicy konferencji wymienią pierwsze doświadczenia po wejściu w życiu tzw. wielkiej nowelizacji kodeksu postępowania karnego i spróbują zdefiniować nową rolę prokuratora w procesie karnym.

Miło nam poinformować, że sekretarzem konferencji jest członek zespołu naszej Kancelarii, aplikantka adwokacka adwokat Dorota Czerwińska.

Więcej informacji na temat tego wydarzenia i formularz rejestracyjny można znaleźć pod adresem www.prawo-dowodowe.prawo.uni.wroc.pl .