Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Nieruchomości i zagospodarowanie przestrzenne

Problematyka związana z nieruchomościami ze względu na poziom komplikacji wymaga od prawnika dużej wiedzy i doświadczenia. Sprawy związane z wprowadzeniem lub zmianami planów zagospodarowania przestrzennego, spory o rozgraniczanie gruntów oraz transakcje związane z nieruchomościami mogą niejednokrotnie okazać się bardzo problematyczne. Czasami jedna błędna decyzja urzędnika uniemożliwia właścicielom swobodne korzystanie z nieruchomości. Wrocław jest tego bardzo dobrym przykładem. Prawnik od nieruchomości powinien dobrze orientować się w przepisach prawa i znać specyfikę lokalnego rynku.

Wrocław rozwija się niezwykle dynamicznie, a w raz z nim rynek nieruchomości. Pomimo wprowadzenia nowych regulacji prawnych mających chronić interesy nabywców nieruchomości, zdarzają się sytuacje pokrzywdzenia kupujących. Skomplikowane relacje właścicielskie, obciążone hipoteki i bezumowne korzystanie z nieruchomości to tylko nieliczne z problemów, z jakimi można się dzisiaj spotkać. W takich sytuacjach warto zapewnić sobie wsparcie prawnika znającego prawo nieruchomości, który zminimalizuje ryzyko związane z transakcją.

Kancelaria od wielu lat skutecznie pomaga swym Klientom w prowadzeniu spraw dotyczących nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego, w szczególności dotyczących podziału i scalania gruntów, przygotowania i przeprowadzenia transakcji, których przedmiotem są nieruchomości, ustanowienia i zniesienia służebności gruntowych, zniesienia współwłasności oraz prowadzenia postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. 

W ramach pomocy prawnej w dziedzinie prawa nieruchomości:

 • udzielamy porad prawnych w zakresie umów sprzedaży nieruchomości i umów deweloperskich - porady prawne prawo nieruchomości,
 • opiniujemy umowy sprzedaży nieruchomości, umowy deweloperskie i inne dotyczące nieruchomości,
 • prowadzimy negocjacje dotyczące nabycia, sprzedaży i najmu nieruchomości,
 • ustalamy stan prawny nieruchomości, w tym również sprawdzając akta księgi wieczystej nieruchomości,
 • prowadzimy sprawy związane ze zniesieniem współwłasności nieruchomości,
 • prowadzimy sprawy egzekucji z nieruchomości,
 • doradzamy w zakresie ustanowienia i zniesienia hipoteki na nieruchomości,
 • regulujemy sprawy wspólnego korzystania z nieruchomości oraz problemy prawa sąsiedzkiego,
 • pomagamy w przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości,
 • pomagamy w sprawach o zniesienie i ustanowienie służebności na nieruchomości,
 • prowadzimy sprawy o zasiedzenie we Wrocławiu.

Zapraszam do zapoznania się z pełna ofertą: Jerzy Chojka prawnik specjalista od nieruchomości. Zapraszam do siedzimy kancelarii: Wrocław ul Świebodzka 2A lok. 1

Sprawdź inne usługi prawne:

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   sekretariat(at)adwokatchojka.pl