Wrocław jest miastem, w którym rynek pracy jest szczególnie dynamiczny, a wraz z nim rośnie ilość adwokatów zajmujących się prawem pracy. Ostatnie kilka lat to okres częstych nowelizacji polskiego kodeksu pracy, zmierzających do wdrożenia prawa wspólnotowego, mających na celu zwiększenie uprawnień pracowniczych lub wzmocnienie ich ochrony.

Z uwagi na te zmiany prawne ilość spraw prowadzonych w sądach systematycznie wzrasta. Problemy z rozliczeniem nadgodzin, opóźnienia z wypłatą wynagrodzenia, sprawy o mobbing i łamanie praw pracowniczych sprawiają, że pracownicy i pracodawcy coraz częściej decydują się skierować sprawę do sądu. Prowadzone postępowanie nie tylko naraża obie strony na dodatkowe koszty i wymusza poświęcenie dodatkowego czasu, ale również może wpływać negatywnie na wizerunek pracodawcy. Zamiast narażać się na kosztowne postępowanie sądowe o odmienne interpretacje przepisów warto skorzystać z usług dobrego adwokata znającego specyfikę prawa pracy.

Adwokat Jerzy Chojka prowadzi szereg spraw z zakresu prawa pracy, nie tylko we Wrocławiu, ale na terenie całej Polski. Kancelaria świadczy usługi przede wszystkim przedsiębiorcom, którzy poszukują profesjonalnej obsługi prawnej w zakresie spraw pracowniczych, ale także pracownikom w sporach z ich pracodawcami. Doradzamy, przygotowujemy i opiniujemy umowy o pracę oraz pomagamy w polubowny sposób rozwiązać zaistniałe spory, a w razie konieczności prowadzimy postepowanie sądowe.

W zakresie usług związanych z prawem pracy kancelaria:

 • udziela porad prawnych, wyjaśniając przepisy prawa pracy,
 • opiniuje dokumenty, w tym umowy o pracę, regulaminy, 
 • przygotowuje regulaminy pracy dopasowane do indywidualnych potrzeb klienta, 
 • wyjaśnia zasady prawa pracy obowiązujące obie strony stosunku pracy oraz prawa pracownika,
 • wyjaśnia przepisy zbiorowego prawa pracy, 
 • wyjaśnia zasady odpowiedzialności materialnej pracowników,
 • doradza przedsiębiorcom podczas prowadzonej kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Kancelaria Adwokacka Chojka pomaga rozwiązać pojawiające się spory na linii pracownik – pracodawca, a w szczególności:

 • sprawy o wynagrodzenie za pracę i przywrócenie do pracy,
 • sprawy o odszkodowanie z tytułu zakazu konkurencji,
 • zapewnia obsługę podmiotów gospodarczych w zakresie prawa pracy,
 • sprawy o mobbing,
 • sprawy o ustalenie stosunku pracy,
 • sprawy o przywrócenie do pracy,
 • sprawy o odszkodowanie,
 • sprawy o nadgodziny,
 • sprawy o sprostowanie świadectwa pracy.

Kontakt w sprawach z zakresu prawa pracy we Wrocławiu w Kancelarii Adwokackiej przy ul. Świebodzkiej 2A, lok. 1. Prawnik prawa pracy Jerzy Chojka pomoże w sporach pracownik – pracodawca. Zapraszam do współpracy. 

Kancelaria Adwokacka Chojka. Adwokat Wrocław prawo pracy.

Nie mam żadnych zastrzeżeń. Bardzo dobry kontakt i profesjonalizm. Jeszcze raz dziękuję za wygranie sprawy!

Krzysztof Bierczyński
Opinia Google | Zobacz wiecej

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.
  Praca to bardzo ważna część życia każdej dorosłej osoby. W każdej firmie obowiązuje Prawo Pracy, które określa prawa i obowiązki pracownika, a także pracodawców. Zgodnie z przepisami, pracodawca to jednostka organizacyjna bądź osoba fizyczna, która prowadzi zatrudnienie. Pracownik jest zaś osobą zatrudnioną zgodnie z umową o pracę, na podstawie powołania, wyboru lub mianowania bądź spółdzielczej umowy o pracę. Pomiędzy jednymi a drugimi może dojść do wielu roszczeń. Składać je mogą zarówno pracownicy przeciwko pracodawcy i odwrotnie – bardzo wiele zależy od indywidualnej sytuacji oraz korzyści, jakie chce się dzięki temu uzyskać. Kancelaria Chojka Adwokaci udziela fachowej pomocy w zakresie Prawa Pracy; nasz zespół złożony ze specjalistów jest w stanie zapewniać nie tylko doradztwo prawne, lecz również reprezentować pracodawców oraz pracowników bezpośrednio przed Sądem Pracy. Pomagamy naszym Klientom odnaleźć się w zawiłościach prawnych; walczymy o ich sprawy do ostatniego słowa.

  Co oferuje dobry adwokat z miasta Wrocław, jeżeli chodzi o Prawo Pracy?

  W ciągu funkcjonowania naszej Kancelarii Chojka Adwokaci, pomogliśmy w rozwiązaniu wielu sporów związanych między innymi z finansami w ramach stosunku pracy, sporów oraz spraw związanych z czasem pracy, a także sporów dotyczących stosunku pracy. Pomagamy naszym Klientom uzyskać odszkodowania za wypadki powstałe podczas pracy. Doradzamy również w przypadku umów cywilnoprawnych (o dzieło oraz zlecenie). Ponadto, w ramach szeroko pojętego Prawa Pracy, zajmujemy się między innymi:

  • przygotowaniem umów dotyczących zakazu prowadzenia działalności konkurencyjnej, umów o pracę oraz kontraktów menadżerskich;
  • doradztwem w zakresie zwolnień grupowych;
  • doradztwem dotyczące sporów oraz negocjacji toczonych ze związkami zawodowymi;
  • reprezentacją Klientów przed Państwową Inspekcją Pracy oraz ZUS-em.

  Obsługujemy klientów prywatnych oraz firmowych, skutecznie pomagając we wszelkiego rodzaju negocjacjach pracodawcy z pracownikami i odwrotnie. Pomagamy zarówno w przypadku sporów zbiorowych, jak i indywidualnych. Każdy nasz prawnik rozumie Prawo Pracy i jest na bieżąco ze wszystkimi zmianami. Można na nas liczyć.

  Prawo Pracy to dla Ciebie prawdziwa enigma? Prawnik z miasta Wrocław okaże Ci wsparcie!

  Prawo Pracy pełni bardzo wiele funkcji, spośród których najczęściej wymienia się funkcję ochronną. Każdy pracodawca oraz pracownik powinien zdawać sobie sprawę z tego, że prawo pracy stoi między innymi na straży bezpieczeństwa oraz higieny pracy; przewiduje ochronę wynagrodzenia i gwarantuje prawo do urlopu. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że w swoim codziennym życiu ma bardzo często do czynienia z praktycznym zastosowaniem Prawa Pracy; podlegają mu nie tylko zdarzenia rzadkie, lecz również czynności życia codziennego. Jednym z najlepszych przykładów są polecenia służbowe – każde z nich, niezależnie od stopnia wagi, może zostać ocenione pod kątem zgodności z przepisami. Wrocław to miasto, które zamieszkiwane jest przez ponad 670 tysięcy osób; przeciętne zatrudnienie w sektorze przedsiębiorstw wynosi ponad 195 tysięcy. Kancelaria Chojka Adwokaci oferuje swoją pomoc wszystkim, których nurtują zagadnienia związane z szeroko pojętym Prawem Pracy. Każdy Klient może doświadczyć u nas rzetelności, terminowości oraz profesjonalizmu, jaki dyktuje wieloletnie doświadczenie każdego reprezentanta naszej Kancelarii.

  PRAWO PRACY – FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Czy zagadnienia, jakie zakłada Prawo Pracy, obejmują również pracę zdalną?

  Tak. Praca zdalna na dobre zagościła w prawie, przez co przepisy jej dotyczące są obecnie zasadami Prawa Pracy. Kancelaria Chojka Adwokaci stale poszerza swoją wiedzę z zakresu zmieniających się praw, by świadczyć swoim Klientom usługi na najwyższym poziomie.

  2. Prawo Pracy Wrocław – co grozi za jego łamanie?

  Za łamanie zasad ustalonych w Kodeksie Pracy, o który opiera się Prawo Pracy, grozi kara grzywny, ograniczenie wolności lub jej pozbawienie. Każda sprawa jest inna, dlatego też do każdej podchodzimy wysoce indywidualnie.

  3. Co konkretnie reguluje Prawo Pracy?

  Prawo Pracy obejmuje ogół regulacji w zakresie stosunku pracy pracownika oraz pracodawcy. Zespół norm prawnych określa przede wszystkim prawa i obowiązki, jakimi objęci są zarówno pracownicy, jak i pracodawcy.