Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Prawo własności intelektualnej

Prawo własności intelektualnej

Prawo własności intelektualnej obejmuje zagadnienia z zakresu prawa autorskiego oraz prawa własności przemysłowej. Regulacje te mają istotne znaczenie przede wszystkim w działalności podmiotów z branży kreatywnej, jak również sektora IT. Obecnie, z uwagi na rozwój przedsiębiorstw, których działalność opiera się na wprowadzaniu innowacyjnych rozwiązań, odpowiednie zabezpieczenie w zakresie prawa własności intelektualnej ma kluczowe znaczenie pod względem praktycznym. Własność intelektualna obejmuje zarówno utwory w rozumieniu prawa autorskiego (w tym programy komputerowe), jak również wynalazki, oznaczenia geograficzne, wzory użytkowe, wzory przemysłowe, znaki towarowe, bazy danych, topografie układów scalonych oraz tzw. know – how (w tym informacje poufne). Jak widać, kwestie związane z ochroną własności intelektualnej pozostają złożone i warto skorzystać z fachowej pomocy zarówno w zakresie zarządzania prawami własności intelektualnej na etapie konstruowania umów, jak również dochodzenia ich ochrony.

Oferujemy wsparcie dla podmiotów prowadzących działalność o charakterze twórczym i innowacyjnym w szczególności w zakresie:

  • reprezentacji klienta w postępowaniach związanych z naruszeniem praw autorskich, w tym dochodzenia odszkodowania i zadośćuczynienia,
  • wsparcia w prowadzeniu negocjacji związanych z naruszeniem praw własności intelektualnej,
  • ochrony wizerunku i innych dóbr osobistych,
  • sporządzania i opiniowania umów (umowy licencyjne, sublicencyjne, o przeniesienie praw autorskich, umowy o zachowaniu poufności) lub wprowadzania stosownych klauzul do umów o pracę oraz umów cywilnoprawnych,
  • przygotowywania opinii w oparciu o regulacje prawa własności intelektualnej.

 

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   kancelaria(at)adwokatchojka.pl