Przekształcanie spółek to proces, który polega na zmianie formy prawnej prowadzonej spółki przekształcanej, przy jednoczesnym zachowaniu tożsamości prawnej tego rodzaju podmiotu. Forma prawna spółek nigdy nie jest określana nieodwołalnie – oznacza to, że zarówno spółki osobowe (jawne, partnerskie, komandytowe i komandytowo-akcyjne), jak i spółki kapitałowe (z o. o., akcyjna) mogą zmienić formę prawną w czasie funkcjonowania przedsiębiorstwa. Taką możliwość ma również spółka cywilna. Potrzeba przekształcania spółek może być zdeterminowana koniecznością rozwoju firmy, celami oraz okolicznościami biznesowymi, a także zmieniającymi się warunkami ekonomicznymi. Przekształcanie spółek przeprowadzane przez kancelarię Chojka Adwokaci z miasta Wrocław zawsze poprzedzone jest dogłębną analizą prowadzonej działalności. Świadczymy kompleksową pomoc prawną przy wszystkich procesach przekształcania spółek handlowych.

Polecam Kancelarię Adwokacką Jerzy Chojka. Uzyskałem pomoc prawną w bardzo nietypowej i trudnej sprawie. Jestem bardzo zadowolony: profesjonalnie i skutecznie załatwione. Na dodatek wszystko odbyło się w miłej atmosferze, a uzyskana pomoc była na wysokim poziomie. Mogę w trzech słowach scharakteryzować Kancelarię: wiedza, doświadczenie i profesjonalizm.

Krystian Wk
Opinia Google | Zobacz wiecej

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.
  Przekształcanie spółek w mieście Wrocław – co oferuje kancelaria Chojka Adwokaci?

  W ramach oferty na przekształcanie spółek, dokonujemy analizy oraz oceny aktualnej sytuacji spółki przekształcanej, w celu określenia istniejących oraz potencjalnych ryzyk, które związane są z planowanym przekształceniem, w sposób umożliwiający naszym Klientom podjęcia świadomej decyzji biznesowej. Nasza pomoc to również fachowe doradztwo na etapie przygotowania oraz opracowania modelu, a także harmonogramu przekształcenia spółki; sporządzamy i opiniujemy dokumentację przekształceniową (plan przekształcenia, projekty uchwał wspólników, projekty umów spółki przekształconej). Reprezentujemy naszych Klientów w toku postępowań rejestrowych, świadcząc kompleksowe doradztwo w procesie dostosowania struktury działalności danego przedsiębiorstwa po przeprowadzeniu procesu jaki stanowi przekształcenie. Nie zostawiamy naszych Klientów samych, starannie i na bieżąco doradzając w kwestiach prawnych.

  Jakie korzyści niesie przekształcanie spółek w mieście Wrocław?

  Kancelaria Chojka Adwokaci oferuje pomoc oraz doradztwo na każdym etapie projektu. Kierujemy się bogatym doświadczeniem w obsłudze procesu jaki stanowi przekształcanie spółek handlowych, cywilnych i jednoosobowych działalności gospodarczych. Nadzorujemy cały proces, dokładając wszelkich starań ku temu, by podejmując tą ważną z punktu widzenia biznesowego decyzję, Klient czuł, że ma pełną kontrolę nad sytuacją i w razie czego może odnaleźć oparcie w doświadczonych doradcach. Od lat zabezpieczamy interesy naszych Klientów, polecając przeprowadzenie procesu przekształcenia w sposób optymalny i przede wszystkim dla nich korzystny. W działaniach zawsze uwzględniamy zasady rynku, na którym poruszają się nasi Klienci – poznanie potrzeb oraz oczekiwań to dla nas priorytet, dzięki któremu możemy bezproblemowo dostosować indywidualną strategię działania, która będzie najskuteczniejsza.

  PRZEKSZTAŁCANIE SPÓŁEK – FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Na czym dokładnie polega przekształcanie spółek?

  Przekształcanie spółek stanowi proces zmiany formy prawnej lub jej struktury właścicielskiej. Może ono polegać między innymi na przekształceniu spółki jawnej w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Tego rodzaju przekształcanie bardzo często wymaga spełnienia wielu prawnych wymogów, przez co warto skonsultować cały proces z doświadczonym prawnikiem. Kancelaria Chojka Adwokaci pełni kompleksowe doradztwo w zakresie zmian, jakich wprowadzenia wymaga się w procesie jakim jest przekształcanie spółek. Warto pamiętać, że zmiany dotyczą wyłącznie formy prawnej działalności. Podmiot prawny pozostaje na miejscu, spółka zaś nadal kontynuuje swoją działalność.

  2. Przekształcanie spółek w mieście Wrocław – do kogo należy decyzja?

  W przypadku spółek osobowych, decyzja ta podejmowana jest przez wspólników. W przypadku spółek kapitałowych (spółka z.o.o., akcyjna), decyzja zapada na walnym zgromadzeniu wspólników. Do przekształcenia może dojść na podstawie podjętej przez wspólników i ich zgromadzenie uchwały, w której znajdą się informacje dotyczące między innymi nowej formy prawnej spółki czy zakresu praw, jakie są przyznawane wspólnikom.

  3. Ile trwa przekształcenie spółki?

  Przekształcenie spółki stanowi skomplikowany proces. Chociaż do przekształcenia może dojść w naprawdę krótkim czasie, wiele przypadków wymaga pracy w okresie nawet przez kilka miesięcy. Zależne jest to od wielu czynników, między innymi od rodzaju przekształcanej spółki, formy samego przekształcenia oraz tego, czy samo przekształcenie wymagać będzie zatwierdzenia przez odpowiednie organy państwowe bądź instytucje.