Filip Studniczka

Adwokat

Adwokat wpisany na listę adwokatów Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu.

Ukończył studia prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Przygotował i obronił pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą pod okiem prof. dr hab. Elwiry Marszałkowskiej – Krześ, niekwestionowanego autorytetu doktryny porawa cywilnego, pod tytułem „Wpływ przelewu wierzytelności bankowej na rzecz sekurytyzacyjnego funduszu inwestycyjnego na wybrane uprawnienia materialnoprawne”.

W trakcie studiów, przez okres 3 lat, przewodził pracom Uniwersyteckiej Poradni Prawnej jako Prezes Zarządu. Dodatkowo był Wiceprzewodniczącym Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego, organu opiniodawczego JM Rektora. Odpowiadał za finanse kół naukowych oraz ich pracę. Miał przyjemność występować na wielu ogólnopolskich konferencjach.

Pracę zawodową w kancelarii rozpoczął równocześnie z rozpoczęciem studiów prawa. Początkowo zajmował się kredytami frankowymi oraz ubezpieczeniami. Następnie pracował dla największej firmy windykacyjnej w Polsce, w której obsługiwał sprawy upadłościowe i restrukturyzaycjne. Odpowiadał również za merytoryczną obsługę spraw na etapie sądowym oraz egzekucyjnym.

Zainteresowania swoje kieruje w stronę prawa cywilnego, w szczególności sprawy rodzinne wraz ze sprawami majątkowymi. Ponadto interesuje się prawem pracy oraz prawem karnym, w szczególności sprawami dotyczącymi środków odurzających.

Swoją pracę zawodową określa jako pasję. Od zawsze interesował się prawem oraz jego oddziaływaniem na społeczeństwo. Z przyjemnością, w wolnym czasie, zapoznaje się z ciekawym orzecznictwem, najbardziej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości. Angażuje się w sprawy pro publico bono oraz prowadzi na zaproszenie szkół, zajecia dla uczniów z praw człowieka oraz podstawowych wartości konstytucyjnych.

Aby oderwać się od głównej pasji życia, oddaje się przyjemności przygotowywania dań z różnych stron świata oraz podróżom. Najbardziej lubi piesze wycieczki, a wieczorami ogląda horrory i filmy kryminalne. Jest Wiceprezesem Zarządu Fundacji „Młodzi dla Wrocławia” i angażuje się w partycypację społeczną. Biegle włada językiem francuskim oraz językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.