Potrafimy skutecznie i fachowo doradzić, wskazać najlepsze rozwiązanie w danej sytuacji. Wychodzimy poza szablon i nie oferujemy jedynie schematycznego wskazania obowiązujących przepisów. Wyjaśniamy naszym Klientom, jak wygląda sytuacja i co można w danym przypadku zrobić, a także jakie będą tego skutki. Robimy to w przystępny sposób, gdyż cenimy sobie dobrą komunikację z naszymi klientami.

Porad prawnych udzielamy nie tylko w siedzibie kancelarii we Wrocławiu, ale także na odległość – przez telefon, pocztę elektroniczną i komunikatory internetowe. Dziś coraz więcej osób ceni sobie elastyczność i wybiera porady on-line. W ten sposób zyskują opiekę prawną bez wychodzenia z domu. W zakresie dziedzin prawa, którymi się zajmujemy mogą Państwo uzyskać poradę prawną w formie on-line lub telefonicznie.

Zasady umawiania porad prawnych on-line.

 1. Umawianie porad odbywa się telefonicznie pod numerem +48 730 537 716 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej sekretariat@adwokatchojka.pl
 2. Przed umówionym terminem porady należy dokonać opłaty na rachunek bankowy 48 1050 1575 1000 0090 9204 2069, wpisując w tytule przelewu termin i godzinę porady oraz imię i nazwisko klienta, a następnie przesłać potwierdzenie przelewu za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres sekretariat@adwokatchojka.pl ze wskazaniem, czy chcą Państwo otrzymać fakturę VAT czy paragon. Osoby, które chcą otrzymać fakturę proszone są dodatkowo o podanie imienia i nazwiska, adresu, numeru NIP lub PESEL. W przypadku braku wskazania formy dokumentu wystawimy paragon.
 3. Przed umówionym terminem porady mogą Państwo wysłać nam skany dokumentów, które chcieliby Państwo okazać prawnikowi – zapoznamy się ich treścią przed umówionym terminem konsultacji.
 4. W umówionym terminie kontaktują się Państwo z prawnikiem poprzez wybrany komunikator lub telefonicznie. Będziemy oczekiwać na Państwa połączenie. W sytuacjach nieprzewidzianych prosimy o kontakt i przesunięcie umówionego terminu konsultacji.

Jestem bardzo zadowolony z usług, jakie świadczy mecenas Jerzy Chojka. Zgłaszam się po porady od kilku lat i za każdym razem jestem pewien, że mecenas wyczerpuje temat. Rzetelny adwokat i cierpliwy, otwarty człowiek. Polecam z czystym sumieniem.

Paweł Serafin
Opinia Google | Zobacz wiecej

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.


  W codziennym życiu zdarzają się sytuacje, w których konieczna okazuje się znajomość obowiązujących przepisów. Osoby zupełnie nieobeznane z prawem, nie posiadające ukierunkowanego na nie wykształcenia, bardzo często czują się zagubione w stercie niuansów prawnych powiązanych z istniejącymi regulacjami. Bardzo często pojedyncze sprawy są na tyle złożone, że związane są z licznymi aktami prawnymi, nierzadko wymagającymi szczegółowej znajomości orzecznictwa – sposobu, w jaki w określonych kwestiach orzekają sądy. Aby móc pomyślnie rozwiązać niektóre złożoności prawne, w bardzo wielu przypadkach konieczne jest poznanie istniejących procedur, a także dotrzymywanie terminów i form. Porady prawne udzielane w mieście Wrocław mają na celu przeprowadzenie Klientów przez wszelkiego rodzaju zawiłości oraz szczegółowe objaśnienie niektórych istotnych kwestii z zakresu prawa. Pomoc prawna może przybierać naprawdę różne formy. Kancelaria Chojka Adwokaci świadczy porady prawne zarówno w mieście Wrocław, jak i online.

  Jakie zalety niosą fachowe konsultacje prawne w mieście Wrocław?

  • Niezależnie od formy doradztwa prawnego, ich poziom merytoryczny wciąż jest taki sam. Doświadczeni adwokaci doskonale wiedzą o tym, jaki zakres informacji jest niezbędny przy sprawach konkretnego typu, a także jest w stanie poprosić Klienta o konkretne uzupełnienie danych czy przedstawienie dodatkowych okoliczności, które umożliwiają ocenę stanu prawnego. Kontakt online również obejmuje tajemnica adwokacka – na tych samych zasadach, jak w przypadku porad prawnych udzielanych podczas osobistego spotkania z Klientem.
  • Pomoc prawna w mieście Wrocław pozwala na szybkie uzyskanie potrzebnej odpowiedzi. Możliwość konsultacji ze specjalistą niezależnie od ograniczeń geograficznych sprawia, że dziś Klienci nie muszą ograniczać się wyłącznie do kancelarii znajdujących się na terenie tego samego miasta.
  • Konsultacje prawne bardzo często dotyczą konkretnej sprawy, dlatego też odpowiedź dopasowana jest do danego stanu prawnego, a także oczekiwań i potrzeb klienta. Sytuacja taka jak ta jest zupełnie inna, niż poszukiwanie odpowiedzi na własną rękę. Kancelaria Chojka Adwokaci zwraca na to szczególną uwagę, podchodząc do każdego zlecenia w indywidualny, fachowy sposób.
  • Porady prawne są wyjątkowo przydatne w procesie opracowywania oraz szczegółowej analizie umów. Prawnicy pomagają w zrozumieniu oraz ocenie ryzyka związanego z umowami, a przy tym zapewniają, że prawa i interesy Klienta podlegają ścisłej ochronie.

  Czego mogą dotyczyć porady prawne w mieście Wrocław?

  W kancelarii adwokackiej konsultuje się naprawdę wiele przypadków. Przeważnie kancelarie udzielają bardzo kompleksowych porad, jednak może zdarzyć się tak, że niektóre z nich mogą specjalizować się w konkretnej dziedzinie – na przykład w prawie rozwodowym. W kancelariach zazwyczaj uzyskamy porady dotyczące spraw karnych, obrony oraz zgłaszania przestępstw. Za najpopularniejszą odnogę pomocy prawnej uznaje się prawo cywilne oraz realizację postępowań cywilnych. Dotyczą one spraw spornych, jakie strony chcą rozwiązać przed sądem, dowodząc przy tym swojej racji. Sprawy te dotyczą zwykle różnych dziedzin życia, które wymagają skonkretyzowanego podejścia. Kolejny typ spraw konsultowanych u prawników to sprawy dotyczące nieruchomości, spadków czy majątków. Kancelarie świadczą także porady ze znacznie bardziej szczegółowego zakresu, jakim jest porada perspektywy sądowej, linii obrony, a nawet praw autorskich. Warto mieć świadomość, że do adwokata można zwrócić się z każdą sprawą, jaka tylko dotyczy prawa oraz ustalenia racji. Oferujemy konsultacje prawne zarówno dla właścicieli firm, jak i osób prywatnych. Kancelaria Chojka Adwokaci traktuje indywidualnie każdy problem – dzięki temu jesteśmy w stanie skonstruować najbardziej trafną sugestię rozwiązania zagadnienia z obszaru szeroko pojętego prawa.

  PORADY PRAWNE – FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Jak przebiega konsultacja prawna w mieście Wrocław?

  Porada prawna w mieście Wrocław polega na szczegółowej rozmowie; po przedstawieniu dokładnych szczegółów sprawy, doświadczony specjalista będzie w stanie wypowiedzieć się o jej wszystkich aspektach oraz możliwościach rozwiązania danej sprawy. Głównym celem porady jest dostarczenie wszystkich potrzebnych informacji ze strony prawnej związanych z sytuacją tak, by Klient mógł świadomie oraz korzystnie podjąć dalsze kroki.

  2. Konsultacje prawne Wrocław – jak przygotować się do rozmowy?

  Przed pojawieniem się na rozmowie, warto ustalić aktualne dane i informacje dotyczące sprawy, z jaką się przychodzi. Wymagane jest również zadbanie o kompletną dokumentację danej sprawy oraz wszystkie informacje, jakie mają na nią wpływ. Przygotowanie się do rozmowy powinno być związane z przemyśleniem danej sprawy i sposobem przedstawienia jej tak, by podczas spotkania móc zwięźle, ale konkretnie zaprezentować sytuację. Od odpowiedniego przedstawienia i ilości szczegółów nierzadko zależy dokładność porady specjalisty.

  3. Pomoc prawna Wrocław: jak umówić się na konsultację?

  Umówienie się na konsultację ze specjalistą może przebiegać na dwa sposoby: poprzez kontakt telefoniczny lub mailowy. Nasza Kancelaria otwarta jest od poniedziałku do piątku, od godzin porannych do wieczora bądź popołudnia. Oferujemy porady prawne z różnych zakresów, do każdego zlecenia pochodząc nad wyraz indywidualnie. Zawsze staramy się wskazać najlepsze z możliwych rozwiązań.