Problematyka związana z nieruchomościami ze względu na poziom komplikacji wymaga od prawnika dużej wiedzy i doświadczenia. Sprawy związane z wprowadzeniem lub zmianami planów zagospodarowania przestrzennego, spory o rozgraniczanie gruntów oraz transakcje związane z nieruchomościami mogą niejednokrotnie okazać się bardzo problematyczne. Czasami jedna błędna decyzja urzędnika uniemożliwia właścicielom swobodne korzystanie z nieruchomości. Wrocław jest tego bardzo dobrym przykładem. Prawnik od nieruchomości powinien dobrze orientować się w przepisach prawa i znać specyfikę lokalnego rynku.

Wrocław rozwija się niezwykle dynamicznie, a w raz z nim rynek nieruchomości. Pomimo wprowadzenia nowych regulacji prawnych mających chronić interesy nabywców nieruchomości, zdarzają się sytuacje pokrzywdzenia kupujących. Skomplikowane relacje właścicielskie, obciążone hipoteki i bezumowne korzystanie z nieruchomości to tylko nieliczne z problemów, z jakimi można się dzisiaj spotkać. W takich sytuacjach warto zapewnić sobie wsparcie prawnika znającego prawo nieruchomości, który zminimalizuje ryzyko związane z transakcją.

Kancelaria od wielu lat skutecznie pomaga swym Klientom w prowadzeniu spraw dotyczących nieruchomości i zagospodarowania przestrzennego, w szczególności dotyczących podziału i scalania gruntów, przygotowania i przeprowadzenia transakcji, których przedmiotem są nieruchomości, ustanowienia i zniesienia służebności gruntowych, zniesienia współwłasności oraz prowadzenia postępowania egzekucyjnego z nieruchomości. 

Byłem bardzo zadowolony z miłej i fachowej obsługi. Po pierwszej rozmowie wiedziałem, że Pan Mecenas Chojka dokładnie znał zagadnienia, które dotyczyły mojej sprawy, dlatego zdecydowałem się podjąć współpracę. Dziękuję całej kancelarii za szybki kontakt i profesjonalną obsługę. Polecam.

Miro S
Opinia Google | Zobacz wiecej

Skontaktuj się z nami

Możemy pomóc w innej sprawie? Nasi specjaliści są do Państwa dyspozycji.


  W ramach pomocy prawnej w dziedzinie prawa nieruchomości:

  • udzielamy porad prawnych w zakresie umów sprzedaży nieruchomości i umów deweloperskich – porady prawne prawo nieruchomości
  • opiniujemy umowy sprzedaży nieruchomości, umowy deweloperskie i inne dotyczące nieruchomości
  • prowadzimy negocjacje dotyczące nabycia, sprzedaży i najmu nieruchomości
  • ustalamy stan prawny nieruchomości, w tym również sprawdzając akta księgi wieczystej nieruchomości,
  • prowadzimy sprawy związane ze zniesieniem współwłasności nieruchomości
  • prowadzimy sprawy egzekucji z nieruchomości
  • doradzamy w zakresie ustanowienia i zniesienia hipoteki na nieruchomości
  • regulujemy sprawy wspólnego korzystania z nieruchomości oraz problemy prawa sąsiedzkiego
  • pomagamy w przekształceniu prawa użytkowania wieczystego w prawo własności nieruchomości
  • pomagamy w sprawach o zniesienie i ustanowienie służebności na nieruchomości
  • prowadzimy sprawy o zasiedzenie we Wrocławiu i w całej Polsce

  Dla wielu osób prywatnych i inwestorów, prawo nieruchomości stanowi jeden z najbardziej skomplikowanych obszarów, z jakimi ma się do czynienia w prawie. W niektórych przypadkach problematyczna może okazać się już kwestia sporządzenia odpowiedniej umowy. Między innymi z tego powodu konieczna może okazać się pomoc prawdziwego specjalisty, jakim jest adwokat. Wrocław to miasto, w którym z roku na rok powstaje coraz więcej budynków. Obrzeża miasta stanowią doskonałą inwestycję dla osób, które marzą o chwili spokoju i domku z ogrodem, a jednocześnie bycia blisko miasta. Kancelaria Chojka Adwokaci zajmuje się kompleksową obsługą transakcji kupna lub sprzedaży, a także szczegółowym opracowywaniem konkretnych umów. Jesteśmy w stanie negocjować korzystne warunki dla naszych Klientów i rozstrzygać ewentualne kwestie sporne, reprezentując ich przed sądem. Nie pozwalamy utonąć w stercie papierów, przepisów i drobnych druczków tym, którzy postanowili nam zaufać.

  Co jest w stanie zaoferować dobry prawnik od nieruchomości z miasta Wrocław?

  Kancelaria Chojka Adwokaci składa się z doświadczonych specjalistów, którzy od wielu lat mają do czynienia z prawem nieruchomości. W ramach świadczonych usług, Klient może skorzystać między innymi z:

  • obsługi prawnej deweloperów → obejmującej audyt stanu prawnego nieruchomości, założenia spółki deweloperskiej, umowy z wykonawcami i umowy z kupującymi;
  • audytu stanu prawnego nieruchomości → dotyczącego weryfikacji stanu prawnego nieruchomości, a także negocjacji treści umowy;
  • sprawdzenia umowy deweloperskiej → mieszczącego w sobie weryfikację treści umowy, stanu prawnego nieruchomości i spółki dewelopera;
  • przygotowania umowy najmu lokalu użytkowego bądź mieszkalnego, która zabezpiecza prawa wynajmującego;
  • obsługi prawnej procesów inwestycyjno-budowlanych;
  • doradztwa prawnego przy nabywaniu oraz sprzedaży nieruchomości rolnych, a także przekształcaniu nieruchomości rolnych w budowlane.

  Zajmujemy się obsługą prawną przedsiębiorców oraz prywatnych inwestorów, skupiając się na sprawnym rozwiązywaniu problemów prawnych, które dotyczą nieruchomości. Wiemy, że zagadnienia prawne dotyczące nieruchomości są wielowątkowe i złożone. Prawo nieruchomości obejmuje bardzo wiele ustaw, rozporządzeń oraz aktów prawnych z zakresu prawa cywilnego, administracyjnego, podatkowego i karnego. Każda sprawa jest dla nas wyjątkowa; nie ma w Polsce dwóch takich samych działek czy lokali, dlatego zlecenia od naszych Klientów traktowane są indywidualnie.

  Kancelaria prawna Wrocław – prawo nieruchomości bez zbędnego stresu

  Każda nieruchomość ma swoją historię, dzięki temu jest niepowtarzalna. Między innymi z tego powodu sprawa, która jej dotyczy wymaga specjalistycznej wiedzy oraz wysoce indywidualnego podejścia. Kancelaria Chojka Adwokaci specjalizuje się w udzielaniu porad prawnych dotyczących szeroko pojętego prawa nieruchomości, wyjaśniając w jaki sposób podejść do tematów, które są trudne w mniemaniu Klientów. Konsultujemy umowy dzierżawy i inne dokumenty, jakie obejmuje prawo nieruchomości. Współpraca rozpoczyna się od wstępnej konsultacji, następnie zaś ustalenia dogodnych warunków współpracy – finiszuje je umowa oraz udzielenie kancelarii pełnomocnictwa w przypadku konieczności reprezentowania w sądzie. Uważamy, że każdy dobry prawnik nieruchomości z miasta Wrocław powinien przede wszystkim skupiać się na potrzebach swojego Klienta, tym samym pozostając z nim w stałym kontakcie. Zapewniamy bezpieczeństwo, chroniąc interesy naszych Klientów.

  FAQ – PYTANIA I ODPOWIEDZI

  1. Prawnik nieruchomości Wrocław – ile kosztuje jego pomoc?

  To zależy. Obsługujemy zarówno klientów indywidualnych, osoby fizyczne, a także przedsiębiorstwa oraz wspólnoty mieszkaniowe; także inwestorów korporacyjnych i instytucjonalnych. Każda sprawa charakteryzuje się czymś zupełnie innym, będąc dla nas niepowtarzalną. Zależy nam na obustronnej satysfakcji, a także zaspokojeniu potrzeb i interesów klienta w obszarze konkretnej inwestycji. Wynagrodzenie wynika więc z bardzo dużej ilości zmiennych i zakresu pracy, jaką obejmuje usługa. Warto wiedzieć, że cena ustalana jest zawsze na początku współpracy, z zachowaniem rozsądku.

  2. Dobry prawnik od nieruchomości Wrocław – gdzie znaleźć?

  Poszukując prawnika specjalizującego się w prawie nieruchomości warto zapytać o polecenia członków rodziny lub znajomych. Dobrze jest również skorzystać z możliwości, jakie daje nam Internet. Współpraca z dobrym prawnikiem nieruchomości pozwala na uniknięcie błędów oraz problemów w przypadku podejmowania decyzji dotyczących postępowania z nieruchomością w kontekście prawnym.

  3. Czy warto korzystać z pomocy prawnika pod nieruchomości?

  Uważamy, że tak. Pomoc prawnika w sprawach nieruchomościowych jest wręcz nieodzowna, zważywszy na mnogość regulacji prawnych, jakie je obejmują. Sprawy związane z nieruchomościami bardzo często dotyczą posesji o znacznej wartości, dlatego też warto skorzystać z pomocy prawnika, który posiada niezbędną wiedzę oraz doświadczenie w tym zakresie i jest w stanie ochronić Klienta przed przystaniem na niekorzystną dla niego umowę.