Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Odszkodowania

Odszkodowania są to świadczenia pieniężne przyznawane osobie poszkodowanej za szkody materialne od podmiotu, który tę szkodę wyrządził lub jest za nią odpowiedzialny. Jednym słowem, przyznawane pieniądze stanowią rekompensatę za szkody. Rekompensata za szkody niematerialne to zadośćuczynienie. Zgodnie z założeniami wysokość przyznawanego świadczenia pieniężnego powinna w pełni odzwierciedlać wielkość odniesionej szkody. Zdarzają się jednak przypadki, kiedy towarzystwa ubezpieczeniowe przyznają zaniżone odszkodowanie i zadośćuczynienie. Walka z ubezpieczycielem nie należy do najłatwiejszych. W takich przypadkach niezbędny jest adwokat znający skuteczne metody na dochodzenia wysokiego odszkodowania!

Odszkodowania – kiedy można się o nie starać?

O przyznanie odszkodowania i zadośćuczynienia mogą starać się osoby, które odniosły szkodę w wyniku zaistniałego zdarzenia. Wtedy powstaje tzw. odpowiedzialność odszkodowawcza pomiędzy sprawcą a pokrzywdzonym . Dochodzący odszkodowania musi wykazać związek przyczynowo – skutkowy pomiędzy działaniem sprawy a szkodą. Odpowiedzialność odszkodowawcza to nie tylko przypadki kolizji drogowych i innych wypadków. Wysokie odszkodowania przyznawane są również w sytuacjach, kiedy doszło do niewykonania obowiązków z umowy. Rozróżnia się tutaj odpowiedzialność deliktową oraz kontraktową. Doświadczony adwokat z miasta Wrocław pomoże Ci przygotować pozew i stalić kwotę dochodzonego odszkodowania.

Profesjonalny prawnik to klucz do uzyskania wysokiego odszkodowania

Chojka Kancelaria Adwokacka zlokalizowana w mieście Wrocław już od wielu lat specjalizuje się w prawie odszkodowawczym, dzięki czemu ma na swoim koncie setki klientów, którzy uzyskali wysokie odszkodowania za poniesione szkody. Reprezentowaliśmy już setki klientów w sporach dotyczących zarówno szkód materialnych i osobowych. Pomagamy też w sprawach dochodzenia odszkodowań umownych . Posiadamy 11 lat doświadczenia w sprawach odszkodowawczych, dlatego nasi prawnicy tak skutecznie działają w tych sprawach. Z pomocy prawnej warto skorzystać jeszcze przed zgłoszeniem szkody. Co więcej, każdą decyzję wydaną przez towarzystwo ubezpieczeniowe warto skonsultować. Doświadczony adwokat podpowie, czy jest szansa na uzyskanie wyższego odszkodowania.

Chojka Kancelaria Adwokacka z miasta Wrocław to gwarancja sprawiedliwego odszkodowania

W przypadku przyznania odszkodowania nieadekwatnego do wielkości odniesionej szkody, każdej poszkodowanej osobie przysługuje prawo do odwołania od decyzji ubezpieczyciela. Szczególnie ważna jest tutaj szybkość działania. Dodatkowe dni zwłoki mogą zostać potraktowane przez towarzystwo ubezpieczeniowe jako przyczynienie się do wielkości szkody. Chojka Kancelaria Adwokacka dla wszystkich mieszkańców miasta Wrocław służy kompleksową pomocą przy prowadzeniu negocjacji z towarzystwami ubezpieczeniowymi. W przypadku nieudanych rozmów wszyscy klienci mogą liczyć na fachowe reprezentowanie ich interesów podczas postępowania sądowego. Dla doświadczonej kancelarii adwokackiej uzyskanie sprawiedliwego i zadowalającego odszkodowania to priorytet!

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   sekretariat(at)adwokatchojka.pl