Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Zespół

Jerzy Chojka

Jerzy Chojka, adwokat i mediator, założyciel kancelarii adwokackiej we Wrocławiu, jest absolwentem Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. Po odbyciu aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Poznaniu złożył egzamin adwokacki i został wpisany na listę adwokatów. Doświadczenie prawnicze zdobywał w największych kancelariach adwokackich o różnych specjalizacjach we Wrocławiu i Poznaniu.

Specjalizuje się w prawie cywilnym, rodzinnym, prowadzeniu sporów sądowych i obsłudze prawnej przedsiębiorstw, w szczególności z branży reklamowej i public relations.

W czasie odbywania aplikacji adwokackiej przez 2 lata pracował w dziale obsługi przedsiębiorców jednej z wiodących kancelarii w Poznaniu, gdzie jako członek zespołu prowadził bieżące sprawy spółek prawa handlowego o zasięgu ogólnopolskim. Doradzał przy różnego rodzaju transakcjach handlowych, przygotowywał projekty kontraktów, prowadził spory sądowe związane z realizacją obowiązków umownych oraz nadzorował proces windykacji należności w Polsce i poza jej granicami. W tym okresie również udzielał bezpłatnych porad prawnych w siedzibie poznańskiego Zakonu Maltańskiego.

Przez ostatnie półtora roku odbywania aplikacji adwokackiej zdobywał doświadczenie w sprawach karnych, rodzinnych i związanych z prawem spółdzielczym, reprezentując klientów niejednokrotnie w medialnych procesach sądowych.

Po wpisaniu na listę adwokatów w 2011 roku otworzył własną kancelarię adwokacką we Wrocławiu, która świadczy pomoc prawną przedsiębiorcom i osobom fizycznym. W latach 2011-2012 udzielał porad prawnych przy biurze poselskim posła Leszka Aleksandrzaka w Kaliszu oraz Cechu Rzemiosł Różnych w Kaliszu.

Kilka lat aktywnej działalności zawodowej zaowocowało podjęciem współpracy z organizacjami pozarządowymi i stowarzyszeniami skupiającymi przedsiębiorców, a także z wieloma kancelariami adwokackimi, notarialnymi i komorniczymi na terenie całego kraju. Tak szeroka siatka współpracujących podmiotów już wielokrotnie przyczyniła się do pozytywnego zakończenia spraw windykacyjnych.

W 2014 roku wraz z psychologiem i seksuologiem z Wrocławia Agatą Ruchel zainicjował projekt kompleksowej pomocy związanej ze sprawami rozwodowymi, który zwieńczyło powstanie portali internetowych www.rozwodznim.pl i www.rozwodznia.pl Głównym motywem powstania tego projektu była chęć świadczenia pomocy prawnej w sprawach rozwodowych w pełnym zakresie, przy uwzględnieniu wszystkich potrzeb klientów, przy jednoczesnym zapewnieniu komfortu i bezpieczeństwa współpracy.

Adwokat Jerzy Chojka od dwóch lat interesuje się tematyką przestępstw popełnianych na tle seksualnym, pogłębiając systematycznie swą wiedzę dotyczącą opiniowania w procesie karnym przez biegłych psychiatrów, psychologów i seksuologów. Jest pomysłodawcą i twórcą serwisu www.przestepstwaseksulane.pl zawierającego podstawowe informacje związane z postępowaniem karnym dotyczącym przestępstw seksualnych zarówno dla pokrzywdzonych jak i podejrzanych.

Prowadził setki sporów sądowych o zapłatę, w znakomitej większości zakończonych sukcesem. Z powodzeniem prowadzi obsługę firm w branży produkcyjnej, reklamowej i public relations i reprezentuje klientów w postępowaniu sądowym. Bliska jest mu tematyka zwalczania nieuczciwej konkurencji w obrocie gospodarczym. Nadto przygotowuje i opiniuje umowy oraz wdraża rozwiązania podnoszące efektywność pracy i egzekucję należności. Oprócz działalności zawodowej związanej z obraną specjalizacją, organizuje szkolenia dla przedsiębiorców związane z problematyką bezpieczeństwa w obrocie gospodarczym.

W ramach obsługi osób fizycznych prowadził liczne sprawy rozwodowe oraz związane z podziałem majątku wspólnego, sprawy o prowadzenie pojazdów pod wpływem alkoholu czy też związane z posiadaniem środków odurzających.

Ponadto, podobnie jak inni adwokaci z Wrocławia, angażuje się̨ w działalność pro publico bono i aktywnie uczestniczy w szkoleniach i konferencjach naukowych. Posługuje się językiem angielskim.

W wolnym czasie jeździ na snowboardzie, żegluje i wędkuje. Pasjonują go także podróże, historia współczesna oraz literatura związana z rozwojem osobistym.

 

 

  Agnieszka Malik

Agnieszka Malik

Adwokat wpisana na listę Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu. Absolwentka studiów stacjonarnych prawa na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego. W 2017 roku obroniła z wynikiem bardzo dobrym pracę magisterską pt. "Fenomenologia seryjnego zabójstwa" w Katedrze Kryminologii i Nauk o Bezpieczeństwie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Interesuje się szeroko pojętym prawem cywilnym, w tym prawem rodzinnym i spadkowym, jak również prawem karnym i prawem pracy. Doświadczenie zawodowe nabywała od początku studiów i w toku aplikacji adwokackiej, praktykując w instytucjach państwowych oraz w kancelariach, w których świadczyła pomoc zarówno na rzecz klientów indywidualnych jak i podmiotów gospodarczych. W ramach wolontariatu udzielała pomocy prawnej kobietom będącym ofiarami przemocy domowej, wspierając je w toku procedury Niebieskiej Karty.

W toku dotychczasowej działalności rozwijała swoje umiejętności, sporządzając pisma procesowe i aktywnie reprezentując klientów w postępowaniach przez sądami, organami ścigania i organami administracyjnymi. W postępowaniach karnych występuje zarówno jako obrońca oskarżonych, jak również reprezentuje pokrzywdzonych. Bierze udział w licznych postępowaniach cywilnych, m. in. w sprawach z zakresu prawa rodzinnego (rozwody, alimenty, kontakty z dziećmi, podziały majątku) i spadkowego, a także w sprawach o zapłatę i o ochronę dóbr osobistych. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach gospodarczych zarówno na etapie przedsądowych negocjacji, jak i w postępowaniach sądowych. W kręgu jej zainteresowań znajdują się kwestie związane z prawem własności intelektualnej i ochroną dóbr osobistych.

Posługuje się językiem angielskim w stopniu zawansowanym. Ukończyła kurs języka prawniczego angielskiego, po którym z powodzeniem przystąpiła do międzynarodowego egzaminu, uzyskując certyfikat TOLES (Test of Legal English Skills) potwierdzający znajomość języka prawniczego i ogólnego.

 

 

Filip Studniczka

Filip Studniczka

Aplikant adwokacki II roku przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu.

Ukończył studia prawa na Uniwersytecie Wrocławskim. Przygotował i obronił pracę magisterską na ocenę bardzo dobrą pod okiem prof. dr hab. Elwiry Marszałkowskiej - Krześ, niekwestionowanego autorytetu doktryny porawa cywilnego, pod tytułem "Wpływ przelewu wierzytelności bankowej na rzecz sekurytyzacyjnego funduszu inwestycyjnego na wybrane uprawnienia materialnoprawne".

W trakcie studiów, przez okres 3 lat, przewodził pracom Uniwersyteckiej Poradni Prawnej jako Prezes Zarządu. Dodatkowo był Wiceprzewodniczącym Rady Kół Naukowych Uniwersytetu Wrocławskiego, organu opiniodawczego JM Rektora. Odpowiadał za finanse kół naukowych oraz ich pracę. Miał przyjemność występować na wielu ogólnopolskich konferencjach.

Pracę zawodową w kancelarii rozpoczął równocześnie z rozpoczęciem studiów prawa. Początkowo zajmował się kredytami frankowymi oraz ubezpieczeniami. Następnie pracował dla największej firmy windykacyjnej w Polsce, w której obsługiwał sprawy upadłościowe i restrukturyzaycjne. Odpowiadał również za merytoryczną obsługę spraw na etapie sądowym oraz egzekucyjnym.

Zainteresowania swoje kieruje w stronę prawa cywilnego, w szczególności sprawy rodzinne wraz ze sprawami majątkowymi. Ponadto interesuje się prawem pracy oraz prawem karnym, w szczególności sprawami dotyczącymi środków odurzających.

Swoją pracę zawodową określa jako pasję. Od zawsze interesował się prawem oraz jego oddziaływaniem na społeczeństwo. Z przyjemnością, w wolnym czasie, zapoznaje się z ciekawym orzecznictwem, najbardziej Europejskiego Trybunału Praw Człowieka oraz Trybunału Sprawiedliwości. Angażuje się w sprawy pro publico bono oraz prowadzi na zaproszenie szkół, zajecia dla uczniów z praw człowieka oraz podstawowych wartości konstytucyjnych.

Aby oderwać się od głównej pasji życia, oddaje się przyjemności przygotowywania dań z różnych stron świata oraz podróżom. Najbardziej lubi piesze wycieczki, a wieczorami ogląda horrory i filmy kryminalne.

Biegle włada językiem francuskim oraz językiem angielskim w stopniu komunikatywnym.

 

 

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   sekretariat(at)adwokatchojka.pl