Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
Facebook logo
Google plus logo

Kancelarii Adwokacka Chojka - aktualności

Solidarna odpowiedzialność profesjonalnych pełnomocników wraz z podatnikiem dokonujących zlecenia rejestracyjnego VAT.

obsługa prawna firm Wrocław

Z dniem 1 stycznia 2017 r. weszły w życie zmiany w ustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług (t.j. Dz. U. z 2016 r. poz. 710 z późn. zm.) oraz w ustawie z dnia 29 sierpnia 1997 r. - Ordynacja podatkowa. (t.j. Dz. U. z 2015 r. poz. 613 z późn. zm.). Jest to w naszej ocenie zła wiadomość dla wszystkich adwokatów, radców prawnych i ich klientów. Wskazane zmiany sprawią, że obsługa prawa firm zostanie utrudniona.

Czytaj więcej...

Zmiany w prawie pracy.

Od 1 stycznia 2016 r. weszły w życie przepisy zmieniające ustawę kodeks pracy. Co uległo zmianie?

 

I. Redukcja liczby zawieranych umów na czas określony do 3, których łączna długość nie może przekroczyć 33 miesięcy.

Czy pracownik będzie miał gwarancję, że pracodawca dotrzyma kodeksowych wymogów?

Tak, w dniu zawarcia czwartej umowy na czas określony lub zawarcia umowy na okres przekraczający 33 miesiące, uważa się że od dnia następującego po tym okresie lub w dniu zawarcia czwartej umowy pracownik zatrudniony jest na umowę na czas nieokreślony.

Czytaj więcej...

Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym

Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskiej konferencji naukowej pt. „Rola prokuratora w kontradyktoryjnym postępowaniu karnym”, która odbędzie się w dniu 15 października 2015 roku na Wydziale Prawa, Administracji i Ekonomii Uniwersytetu Wrocławskiego.

W konferencji wezmą udział najważniejsi przedstawiciele nauki procesu karnego, jak również przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości i organów ścigania, m.in. prof. dr hab. Cezary Kulesza (UwB), dr hab. Jarosław Zagrodnik (UŚ) czy prok. Janusz Śliwa (Prokuratura Apelacyjna w Krakowie). Honorowym gościem i głównym prelegentem będzie prof. Thomas Weigend (Uniwersytet w Kolonii), czołowy przedstawiciel niemieckiej nauki prawa i procesu karnego.

Czytaj więcej...

Rejestracja w bazie kandydatów do rad nadzorczych prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa

Uprzejmie informujemy, że z dniem 23 czerwca 2015 roku adwokat Jerzy Chojka został wpisany do Bazy Kandydatów na członków rad nadzorczych, prowadzonej przez Ministerstwo Skarbu Państwa.

Czytaj więcej...

Wielka szansa dla prawomocnie skazanych przed dniem 1 lipca 2015 roku.

Stoimy u progu wielkich przeobrażeń prawa i procesu karnego w Polsce. Już 1 lipca wchodzą bowiem w życie fundamentalne nowelizacje kodeksu karnego, kodeksu karnego wykonawczego i kodeksu postępowania karnego, wprowadzone m.in. ustawą nowelizującą z dnia 20 lutego 2015 roku (Dz.U. 2015, poz. 396). Wśród wielu zmian niemal niezauważone przemknęły dwa zapisy tej ustawy, stwarzające szansę na złagodzenie odpowiedzialności dużej grupy skazanych. 

Czytaj więcej...

Szybki kontakt

Chojka Kancelaria Adwokacka
Ikona telefonu   730 537 716
Ikona koperty   kancelaria(at)adwokatchojka.pl